Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Diplomasını Kaçkar Dağının zirvesinde aldı

31-07-2019 13:02:52
547 kez görüntülendi

Diplomasını Kaçkar Dağının zirvesinde aldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize Tıp Fakültesi diploma törenine askerlik görevi nedeniyle katılamayan Ercan Sarak için deniz seviyesinden 3 bin 937 metre yükseklikteki Kaçkar Dağı zirvesinde mezuniyet töreni düzenlendi. 

Sarak, diplomasını fakültenin Tıbbi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zihni Acar Yazıcı’nın elinden aldı. 

Yıllardır hayalini kurduğu Kaçkar tırmanışında diplomasını almanın mutluluğunu yaşadığını belirten öğrencimiz, “İki hayalimden biri doktor olmak ve diğeri de Kaçkar dağı zirvesine çıkmaktı. Kavrun Yaylası'ndan 5 saat 30 dakika kuzey rotasından yürüdük ve tırmandık. Toplamda 12 saatten fazla yol aldık ve sonunda bana Kaçkar zirvede sıra dışı bir mezuniyet töreni düzenlendi. Aynı zamanda zirvede bayrağımızı gururla dalgalandırdık. Bu özel anı burada yaşamak beni çok mutlu etti” dedi.

Sarak, Tıp Fakültesi süresince eğitimini dört duvara sıkıştırmayıp duvarın ardında da hayatın olduğunu söyleyerek, “3 bin 937 metrede mezuniyet belgemi almak tarifi mümkün olmayan bir duygu idi. Amacım, sporu yaşamımızın bir parçası haline getirerek, sağlıklı yaşama teşvik ederek farkındalık yaratmak ve aynı zamanda kararlılıkla istedikten sonra hayallerinin önündeki tüm engellerin kalktığını göstermek.” diye konuştu.

recep-tayyip-erdogan-universitesi-rize-tip-fakultesinden-mezun-olan-dagci-ercan-sarak,-diplomasini-tirmanmak-icin-hayalini-kurdugu-deniz-seviyesinden-3-bin-937-metre-yukseklikteki-kackar-dagi-zirvesinde-aldi--(2).jpgrecep-tayyip-erdogan-universitesi-rize-tip-fakultesinden-mezun-olan-dagci-ercan-sarak,-diplomasini-tirmanmak-icin-hayalini-kurdugu-deniz-seviyesinden-3-bin-937-metre-yukseklikteki-kackar-dagi-zirvesinde-aldi--(3).jpgrecep-tayyip-erdogan-universitesi-rize-tip-fakultesinden-mezun-olan-dagci-ercan-sarak,-diplomasini-tirmanmak-icin-hayalini-kurdugu-deniz-seviyesinden-3-bin-937-metre-yukseklikteki-kackar-dagi-zirvesinde-aldi-(1).jpg

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!



Yorum Yaz