Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Destek Arayışları

28-08-2007 17:10:43
1799 kez görüntülendi

Destek Arayışları

Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarih 26111 sayılı yasa ile resmiyet kazanırken, yapılanmasını hızla sürdürüyor. Hayırsever işadamları ve kurumların yaptırmış olduğu binalarda faaliyete geçen Rize Üniversitesi yapılanmasını tamamlayabilmek için yine işadamlarından destek arıyor.

Rize Üniversitesi Rektörü Nazmi Turan Okumuş, kendisini ziyarete gelen Rizeli işadamlarına yönelik yaptığı konuşmada, Rize Üniversitesi'nin yaşatılabilmesi için desteklerine ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bu yıl kendilerine sadece 400 bin YTL'lik ödenek gönderildiğini ifade eden Prof. Dr. Okumuş "Bu para ile bir şey yapmak imkansız. Rize Üniversitesi'ni yaşatabilmek için yardımlarınıza ihtiyacımız var. Mevcut fakültelere ait dekanlık binaları ve derslik binaları, İngilizce Hazırlık Okulu, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile İdari Bilimler Fakültesi binaları, Mühendislik Fakültesi binaları, Sağlık Meslek Yüksek Okulu binaları, dört farklı ilçede yapım kararı alınan Meslek Yüksek Okulu binaları, lojmanlar, Turizm Uygulama Oteli, Konferans salonu ve matbaaya ihtiyacımız var" dedi.

Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuş'un Rektörlüğü'nü yaptığı Rize Üniversitesi bünyesinde halen Fen-Edebiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve iki Meslek Yüksek Okulu bulunuyor. Toplam 5 bin 511 öğrencisi bulunan yeni üniversitenin akademik kadrosunda ise 7 profesör, 10 doçent, 47 yardımcı doçent, 51 öğretim görevlisi, 13 okutman, 4 uzman ve 47 araştırma görevlisi yer alıyor. Rize Üniversitesi'nin idari personeli ise sadece 117 kişiden oluşuyor.

haberler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz