Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Ç.Rizespor'da şok ayrılık!

29-05-2019 13:54:39
1048 kez görüntülendi

Ç.Rizespor'da şok ayrılık!

Çaykur Rizespor'da teknik direktör Okan Buruk ile yollar ayrıldı.

 

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal ve başkan yardımcısı Ali Zeki Saruhan, İstanbul'da Okan Buruk ile bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Kulüp basın sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, görüşmeyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Teknik direktör Okan Buruk ile anlaşma sağlayamadık. Okan hocamızla seneye beraber olamayacağız. Ailevi koşullar gereği teklifimize teşekkür etti." ifadelerini kullandı.

 

Bakır, Buruk ve ekibine teşekkür ederek başarı diledi.

 

Çaykur Rizespor ile yollarını ayıran başarılı teknik direktör Okan Buruk, “sosyal medya hesabından “TEŞEKKÜRLER ÇAYKUR RİZESPOR” başlığıyla bir teşekkür mesajı yayınladı. Buruk yaptığı açıklamada 8 ay boyunca çalıştığı her andan büyük keyif ve mutluluk aldığını belirterek, camiaya teşekkürlerini iletti. 

24 Eylül 2018 tarihinde başladığı Çaykur Rizespor Teknik Direktörlük görevinde yaklaşık 8 ay boyunca çok önemli başarılara imza atan, Çaykur Rizespor ve Rize şehriyle büyük bir uyum içinde çalışan, görev yaptığı süre içerisinde gerek sportif gerekse sosyal açıdan önemli başarılara imza atan Okan Buruk, ailevi koşulları gereği çok sevdiği Rize şehri ve Rizespor’a veda etmek zorunda kaldığını belirtirken oldukça üzgün olduğunu dile getirmeye özen gösterdi.

Buruk mesajında, şunları kaydetti: "Geride bıraktığımız sezonda tam 8 ay boyunca çalıştığım ve her anından büyük bir keyif aldığım Çaykur Rizespor A.Ş.’deki teknik direktörlüğümü bugün itibari ile üzülerek bitirme kararı almış bulunmaktayım.

Bu keyifli ama yorucu süreçte yeteri vakti ayıramadığım ailem ile daha çok beraber olma adına böyle bir karar almış bulunmaktayım.

Bu 8 aylık süreç içerisindeki her maçta sonuç ne olursa olsun başta şahsım olmak üzere tüm teknik ekibe huzurlu bir çalışma ortamı hazırlayarak yanımızda olan ve devam etmemiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan ve bu zamaa kadar bizi bekleyen Başkan Hasan Kartal’a ve yönetim kurulumuza, sportif direktörümüz Yılmaz Bal’a, saha içi ve saha dışında Çaykur Rizespor’a yakışacak şekilde her zaman her şeylerini veren değerli futbolcularımıza, takımımızla çalışan tesislerimizin emektar çalışanlarına kendim ve tüm ekibim adına teşekkür ederim.

Göreve geldiğimizde sadece 3puanıolan hatta ilk devreyi ligin son sırasında kapayan takımlarının bu kötü durumuna rağmen ben ve ekibimi her zaman destekleyen ve iç saha dış saha farketmeden Çaykur Rizespor’a ayrılan bütün koltukları doldurup takımımızı destekleyen, birlikte sevinip birlikte üzüldüğümüz taraftarlarımıza yürekten teşekkürü bir borç bilirim.

Takımımıza olan inançları sayesinde yıllardan sonra maç ayırt etmeksizin tribünleri doldurmaları Çaykur Rizespor’un önümüzdeki sezon için en büyük gücü olacaktır.

Unutulmayacak anılarla ayrıldığımız Çaykur Rizespor’a yeni sezonda başarılar diler, tüm kalbimle ve dualarımla onların yanında olduğumu belirtir, tekrar bir gün birlikte çalışmayı ve aynı heyecanı yaşamayı umut ederim."

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz