Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çocuğuzun karnesine tıklayın !

25-01-2008 20:33:59
1603 kez görüntülendi

Çocuğuzun karnesine tıklayın !

2007-2008 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi, bugün sona erdi.  İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen bugün yarıyıl tatiline çıktı.

MEB ELEKTRONİK KARNE UYGULAMASINI YÜRÜRLÜĞE KOYDU.  ÇOCUĞUNUZUN KARNESİNİ
GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Bu öğretim döneminin başka bir önemi artık e karne dağıtılması... Öğrencilere, bugün, okulda bilgisayar çıktısı olarak elde edilen karneler dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, internet üzerinden bilgisayar ortamında tüm okullara ulaştırdığı yeni karne formatı sayesinde, velilerin karne parası şikayetleri ortadan kalktı.

Ayrıca veliler internet üzerinden çocuklarının karnelerini de görebiliyorlar.

İnternethaber 

changeTarget(document.getElementById("news_content"))

Yorumlar


  1. Bence bu çok yanlış bir uygulama. İnternet ortamında, (Anne,Baba) ismi bilinen bir çok öğrencinin T.C. Kimlik Numarasını ve dolayısıyla Okul numarasını da bulmak çokta zor değil. Öğrencinin karne notlarını, ailesinden başka kişilerde bu ortam da görebilirler.Bu durum başarılı öğrencilerin göğsünü kabartırken, başarısız öğrencilerinde rencide olmasına etki edebilir.Başarız öğrenciler ailesi tarafından yetmiyormuş gibi çevre tarafından da bu uygulama sonucu baskı hissedebilirler. Sadece ailesi bilmesine karşın karne notlarından ötürü intihara kalkışan öğrencileri görmediniz,duymadınız mı? Karne notlarının bu ortamda paylaşılması teşvik amaçlı mıdır? Yoksa başarısız öğrencilere psikolojik baskı amaçlı mıdır?Yorum Yaz