Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

CHP Çakır'la yola devam dedi

30-12-2007 18:03:23
1566 kez görüntülendi

CHP Çakır'la yola devam dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Çayeli ilçe olağan genel kongresi yapıldı. Tek aday gösterilen Osman Çakır, tekrar CHP Çayeli İlçe Başkanlığı'na seçildi.

Çayeli CHP İlçe Başkanlığı binasında yapılan kongreye CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, merkez ilçe başkanı Kadir Öztürk, 22 Temmuz seçimlerinde CHP Rize milletvekili adayı ve CHP Rize Eski İl Başkanı Mehmet Aslankaya, Çayeli eski belediye başkanlarından Sabri Bayraktar ile partililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sabri Bayraktar, “CHP’nin dinsiz bir parti olduğu görünümü birileri tarafından verilmek istendiğini ama CHP bu ülkenin din, dil, ırk anlamında birleştirici bir unsur olduğunu herkesin anlaması için bütün partililerin çaba göstermesi gerekmektedir. Eskiden partililer olarak aramızda derin bir bağ vardı, bu bağ zamanla koptuğunu vurgulayan Bayraktar, yeniden bu kardeşliği aramızda yaşatmamız gerekmektedir” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Mehmet Aslankaya, “ Bende eski bir Çayeliliyim, Çayeli’ni yakından tanıyan bir kişi olduğunu belirten Aslankaya, Çayeli’nde siyasi dengelerin artık değiştiğini, eskiden Çayeli için önemli bir isim olan Mesut Yılmaz’ın siyasi bir partisinin olmadığını, artık CHP’nin Çayeli’nde gerçek olan ağırlığını koyma zamanı geldiği ve bunu da yaklaşan yerel seçimlerde ile ardından genel seçimlerde göstereceğine inanıyorum” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından tek aday gösterilen mevcut başkan Osman Çakır tekrar başkanlığa seçildi. Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Osman Çakır, bizleri bu göreve laik gören partililere teşekkür ettiğini belirti.

 

Yorumlar


  1. sabri amca genel başkan olsa daha iyi oy alır chp


  1. durmak yok devam devam.Ak eller iş başına yola devam.Dikkat edin rüzgarı savurmasın...particilik nedim beye bukadar yakışsın pardon nidim.

  1. BAŞARILAR DİLERİM
    OSMAN ÇAKIR KARDEŞİME VE EKİBİNE BAŞARILAR DİLERİM.


  1. Değerli arkadaşımız,komşumuz Sayın Osman ÇAKIR ın ilçe başkanlığı görevini yeniden üstlenmesine sevindiğimi ifade ile,kendilerini kutlarım.Siyasi görevinde başarılar dilerim.


  1. yaKısır amcama dewam ßoyle... baskalarına kuLak asmaya gerek yok herkes seçiMlrde ne doğru seçim yapıldığını goreceKtir SaygıLar...Yorum Yaz