Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Cem Kazmaz Aday Adayı Olduğunu açıkladı

19-03-2011 01:37:40
1450 kez görüntülendi

Cem Kazmaz Aday Adayı Olduğunu açıkladı

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Çayeli Belediye Başkan Adayı olan O.Cem Kazmaz 12 Haziran seçimlerinde Rize'den milletvekili adayı olmak için MHP'ye başvurdu.

Konu ile ilgili bir açılama yapan Osman Cem Kazmaz şunları söyledi:

Malumları olduğu üzere Rize'miz siyaset ve iş dünyasında ki onca etkin ismi sayesinde ülkemizde öncelikli bir yere sahip bulunmaktadır. Rizeli olmak bir ayrıcalık, Rize'den siyaset yapmak ise bu toprakların yetiştirdiği onlarca Değerli Siyasetçinin yolunda yürümenin başka bir hazzı anlamına gelmektedir. İşte bu duygu ve düşüncelerle yüksek tahsilimi ve kariyerimi borçlu olduğum bu topraklara hizmet amacı ile yola çıkmış bulunuyorum ve bu çok özel yurt köşesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde farklı, yapıcı, kavga ve sorun üreten değil çözüm getiren bir sesi olmayı amaçlıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile 12.Haziran.2011 günü yapılacak olan 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde hemşerisi olmakla gurur duyduğum Rize'den mensubu bulunduğum Kutlu Davanın temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi'ne Milletvekili A. Adayı olarak başvurmuş bulunmaktayım.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023 Yılına doğru ilerleyen aydınlık Türkiye Ufkumuzda bizler için Rize'den başlayarak ülkemizi bölgesinde ve küresel planda her bakımdan bir güç merkezi haline getirmek temel şiardır.  Bu bağlamda ilk aşamada Çay ve HES'ler olmak üzere İlimizin önemli sorunlarına gerçekçi projeler ile  çözüm üretmek, çekişmeyi, kısır döngüleri değil yapıcılığı ön plana çıkarmak başlıca amacımdır. Bu çerçevede başta Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere partimin vereceği tüm görevleri seve seve üstlenmeye hazır olduğumu bildirir, bu kutlu yolda Yüce Allah'ın bizleri mahcup etmemesini niyaz eylerim.

Özgeçmiş

Rize Merkez ve Çayeli'nin Köklü Ailelerinden Kazmaz'lara mensup olan 11.12.1961 doğumlu Osman Cem Kazmaz ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji bünyesinde 1978 mezunu olarak tamamladıktan sonra Almanya Hannover Teknik Üniversitesi'nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak 1986 yılında mezun olmuş, müteakiben Braunschweig Teknik Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yapmıştır. Kendisi Askerlik Hizmetini tamamladıktan sonra çeşitli NATO Projelerinde Müşavir Mühendis olarak çalışmış olup, 1989 yılından beri kurucu ortağı olduğu şirkette yönetici olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca iş hayatının yanı sıra sürekli olarak Rize'de yerinde siyasi çalışmalarda bulunmakta, yörenin sorunlarına çözüm önerileri getirmektedir. Babası ağırlığı Rize ve Yöresine ait olmak üzere kırkı aşkın esere imza atmış olan Araştırmacı-Yazar Süleyman Kazmaz'dır. Osman Cem Kazmaz evli ve bir çocuk babasıdır.

Eğitim: (İnşaat Yüksek Mühendisliği ve İşletme)

TED Ankara Koleji (İlkokul, Ortaokul ve Lise)

Hannover Teknik Üniversitesi-İnşaat Fakültesi Çelik İnşaatları ve Kıyı Yapıları Alanında Master Derecesi

Braunschweig Teknik Üniversitesi İşletme Master Derecesi

Bildiği Yabancı Diller:

Almanca - Çok İyi Derece İngilizce - Çok İyi Derece

Siyasi Faaliyetleri:

Kazmaz 1976 Yılında Henüz Lise 1 Öğrencisi iken Ülkücü Harekete gönül vermiş ve müteakiben Ülkü Ocaklarına üye olmuştur. Daha sonra Almanya'da Federasyonun bazı çalışmalarına iştirak etmiştir.

2007 Yılı MHP Milletvekili Aday Adaylığı

2009 Yılı MHP Rize Çayeli Belediye Başkan Adaylığı

Rize MHP İl Delegeliği

Çalışmaları:

Ortadoğu Gazetesi, Zümrüt Rize Gazetesi, Rize Viçe Gazetesi, Yeni Çayeli Gazetesi ve Fırtına Gazetesi Köşe Yazarlığı,

ÇayTv ve Kanal B Televizyonlarında Periyodik Canlı Yayınlar,

Rize'nin birçok İnternet Haber Sitesinde Köşe Yazarlığı (Çayhaber, Gazeterize, Rizehaber, Kaçkar, Haber53 vb.),

Rize'nin başlıca sorunları olan Çay ve HES'lere Yönelik Araştırmalar ve Yayınlanmış Makaleler,

TED Bünyesinde Tarihçe ve Gelişime Yönelik Araştırmalar ve Çeşitli Yazılar,

Viyana’dan başlamak üzere TED Okullarının çekirdeğini oluşturacak Türk Kültür Merkezleri açılmasına yönelik proje oluşumları ve yer belirleme faaliyetleri

Sosyal Alanda:

Türk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2001 – 2011)

TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği (2002 – 2009)

TED Genel Saymanlığı

AYÖG – Almanya’da Yüksek Öğrenim Görmüşler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2005 – 2011)

Mesleki Kuruluşlara Üyeliği: TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Yorumlar

 1. YAKIŞIR.
  Hakedene bişe soylemek ne hacet cem bey bölge insani bölge için uygun adaylardan en olumlusun denecek kadar uygun,Başarılar dilerim.

 1. Bahane
  Tüm Ülkücüler; Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy vermek yada vermemek için bahane arıyorlar. Tüm illerdeki adaylar Cem KAZMAZ gibi kaliteli, dürüst, MHP' liliği kendine meslek etmeyen, yüksek şahsiyetli, riyasız kişilerden kısacası adam gibi adamlardan oluşursa M.H.P. %25 oy alır. Adaylar şahsiyet fukarası, mesleği sadece MHP li olmak olan, sadece ben diyen, kişiliksiz kişilerden olursa M.H.P. nin alacak olduğu oy %7-8 olur.Cem KAZMAZ beye başarılar diliyorum. ALLAH yar ve yardımcınız olsun Cem bey.

 1. DÜRÜSTLÜK
  site sahibi arkadaşlar adaletli olun lütfen haberi ve yorumları kafanıza göre yayınlamayın

 1. Başarılar
  Cem Bey yerel seçimlerde adaylığını koyduğunda farklılığını zaten hissettirmişti. Şimdi diğer partilerin aday adaylarına bakınca Cem Bey'in farklılığının bir adım daha öne çıktığını görüyoruz. İnşallah MHP 1. sıradan aday yapar meclise ilk kez MHP li bir vekil göndermiş oluruz. Memleket için , millet için Cem Bey'in aday adaylığı hayırlı olsun.

 1. Ses ver RİZE
  Cem KAZMAZ bey MHP ye yakışır bir aday. Cem beye başarılar dilerim.

 1. Kutlarım

  Sevgili Cem Kazmaz kardeşimizin aday adaylığı hayırlı uğurlu olsun.Yerinde bir karardır. Rize'miz ve memleketimiz için hayırlı olsun.Kendisine başarılar diliyorum...

 1. Rize'ye Bir Lütufdur CEM KAZMAZ
  Öncelikle Sy. Osman Cem KAZMAZ'a aday adaylığının hayırlı olmasını diliyorum ve eklemek istiyorum.Bugüne kadar Rize'ye bu önemli şahsiyet kadar değerli birisi bırakın milletvekili olmayı aday adayı bile olmamıştı. Şimdi bu değerli fırsatı değerlendirme zamanı diyorum ve bütün Rize halkını Osman Cem KAZMAZ'ı desteklemeye davet ediyorum...

 1. Rize Halkına ...
  Sadece el kaldırıp indirmek için meclise girmek isteyen birçok niteliksiz adayın bolca bulunduğu bu ortamda , Cem Bey gibi bu görevi fazlasıyla hak eden bir kişinin aday olmasından mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyorum. Cem Bey'in her yönüyle Rize yi mecliste en güzel şekilde temsil edebilecek ve Rize nin sorunlarını dile getirebilecek güzide bir kişilik olduğuna inanıyorum . Aklıselim insanların da benimle aynı düşünceye sahip olacağını düşünüyorum . Burdan Rize halkına sesleniyorum ; Lütfen bir kez olsun hak edeni seçelim , menfaatlerimizi değil Rizemizin geleceğini düşünelim. Cem Bey bu yolda Allah yardımcınız olsun..

 1. Hakediş
  Çayeline,türkiye hayırlı veuğurlu olsun.Milletvekili olmak için sadece oy ihtıyacı olan kimse.Bakıyorum diğerlerine Cem Beyin yanına gelemezler.Belediye Başkanlığında da böyleydi,Son akşam cemaatler değişti .Yanı sadece oy.Evet Ülkücüler Çayelinde sayımızı tam bilmek için dargınlığı,küslüğü bırakarak sayımızı öğrenelim.1976-1980 yılları hatırlayalım nerde arkadaşlarımız bu sefer bütünleşelim de sayımızı bakın nerelere gidiyor.Dargınlık işinide ancak Cem Kazmaz Bey çözebilir ağırlık verirse.

 1. Başarılar
  Rize için hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten halktan biri ve çok da zeki... Rize kıymet bilmez ama bir umut bekleyip göreceğiz. Unutmayın ki herkes hakettiği gibi yönetilir, 8 yıldır Rize'nin nasıl yönetildiği aşikar... Hayırlısı olsun. Başarılar diliyorum.

 1. sonuna kadar
  siyasete yakışanı güzel keşke rıze senı kıymetını kıvrak zekanı bılse vekıllık deyıl başkanlık yakışır san cem kazmaz başkanım gırmış oldugun yol hayırlı ugurlu olsun ALLAH utandırmasın bı bakında varmı cayelınde bundan otesı herkese sygılar dılerım buyukköy....

 1. tebrikler
  Cem bey bu işi layıkıyla hak ediyor çayeli adayı cem kazmaz

 1. iyi bir karar
  Tebrikler çayelinden güzel bir aday çıkmış

 1. çayeli adayımız cem kazmaz
  Bu arkadaşa çayeli olarak sahip çıkmalıyız

 1. millet adamı
  bu adam bi harika müthiş zeki korkunç milliyetçi dava adamı rizeli hastası çayeli delisi bilgi bankası yetenek dağcığı fikir babası geçmişi temiz geleceği aydınlık adamm gibi adamm allah yarve yardımcın olsun(çayeli sahip çık bu yeteneğe)

 1. yakışır
  çayeli halkı gerçek adayını buldu.çayelindeki diger adayların şansı yok çünkü. okyanus ötesi listede yok bu isimler boşuna kürek çekmesin ak partinin aday adayları.mesut ylmaz ve demokrat parti cem kazmaz beye destek versinler kazanır.

 1. HAYIRLI OLSUN
  Hayırlı Uğurlu Olsun.Yüce Mevlamız Utandırmasın İnşallah.
  Bilginin,Mütevazının,Girişimciliğin,Düşünce adamlığının hep bir arada bulunabileceği ender şahsiyetlerden bir hemşehrimiz olduğunuzu çok iyi biliyoruz.Yolun açık olsun inşallah.

 1. YOLUN AÇİK OLSUN
  saygıdğer kardeşımın aday olması inanıyorumki tum Rizelılerı mutlu etmiştir.Bilgi ve birikimi ile dop dolu olan kardeşımızı TBM Meclisinde görmek isteriz, başarılar dılıyorm.

 1. VEKİL
  Cem'in kazanmasından öte örnek olmasını daha çok önemsiyorum. Makam ve mevki için hizmeti öne çıkarmayıp ideali için öne çıktığını düşündüğüm, Cem'e tüm MHP'lilerde sahip çıkmalı. İl başkanı Zeki Mayi'nin de aylar öncesinden aday adayı olduğu düşünüldüğünde, hele hele 2. sırada Zeki Mayı'nin aday olması halinde, tüm MHP lilerin partilerine destek verip vermeyeceklerinin cevabı Belediye seçimlerinden anlaşılmış olmalı.

  Her şeye rağman, entellektüel ve birikimli arkadaşların siyasi alanda çalışma içinde bulunmaları, bu niteliklerle gelecekte siyaset yapılabileceği algısını oluşturmakta ve nitelikli gençlerinde önü açılmaktadır.

  Cem'i belediye seçimlerinde tanımış olmama rağmen Kazmaz Ailesi ile yakın gönül birlikteliğim vardır. Cem, gelenek ve göreneği ile yoğrulmuş kültürünü dışa vurmakta zorlanmakla birlikte belediye seçimlerinin ardından aramızda kötü hatırlayabileceğimiz bir anı kalmamıştır. Kendisine başarılar diliyorum.

  Mustafa SÖZER


 1. yolun açık olsun.
  hayırlı olması dılegimle..yolun açık olsun...

 1. SIRA VEKİLLİKTE
  SAYIN Cem bey daha evvel belediye başkanlığınada aday olmuştun ordan kaç oy aldın ki şimdi vekilliğe soyundun

 1. ALLAH TAMAMINA ERDİRİR İNŞAALLAH
  Bu seçimde Rizelinin gönlünde AKP'nin karşısında ki ki tek aday Sayın Cem Kazmaz Bey'dir. Eğer MHP Rize'den rahmetli Başbuğun isteğini gerçekleştirmek istiyorsa birinci sıraya yazacağı tek isim Cem Kazmaz'dır. AKP'nin adaylarının karşısına özgeçmişi ile yaptıkları ile çıkabilecek yegane kişi odur. Allah yolunu açık etsin.

 1. .

  .
  Son dönemde; hem belediye başkanlığı için hem de milletvekilliği için Rize'den aday olanlar arasında nitelikleri yüksek ender adaylardan birisidir Cem Kazmaz. Belediye başkanlığı seçimleri döneminde Çayeli için projelerini ve Rize için yapılması gerekenler defalarca Rizelilere anlattı. Gerek televizyonlarda gerekse çeşitli ortamlarda yazılarında ve söyleşilerinde.

  O ender adaylar da dahil, herhangi birisinin seçilmesi halinde Rize'ye çok faydası olacaktır. Ama maalesef seçilemeyeceklerdir. Çünkü daha önce de olduğu gibi bu seçimde de gerçekten Rize için bişeyler yapacak adaylar değil de "birilerinin" istediği adaylar seçilecektir.

  Son dönemde seçilen 3 tane milletvekili; Ali Bayramoğlu, Lütfi Çırakoğlu ve Mesut Yılmaz. Hangisinin Rize'ye ne faydası oldu, birisi çıksın açıklasın.

  Rize'nin artık kendisini Ankara'da iyi bir şekilde temsil edecek ve Rize için projeler üretip sorunlarına çare bulacak vekillere ihtiyacı var. Bunu "birilerinin" görmesini umut ediyorum.

 1. İŞTE RİZEYİ TEMSİL EDECEK ADAM..
  Rize'ye yakışır bir vekil olacağından hiç şüphemiz yoktur.
  Allah yar ve yardımcın olsun.. Yolun açık olsun.



Yorum Yaz



Kapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!