Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayın Avukatı Yılmazİşbaşında

16-11-2007 22:20:20
1319 kez görüntülendi

Çayın Avukatı Yılmazİşbaşında

22 Temmuz seçimleri öncesi Rizede yaptığı çalışmalarda seçmenlere Çayın avukatı olacağını her fıtsatta belirten Mesut Yılmaz Çayla Tarım Bakanlığına 5 Soruluk bir önergesi verdi.
Rize Bağımsız Milletvekili Ahmet Mesut Yılmaz tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker tarafından yazılı olarak cevaplamasını istediği soru önergesinde ki ilk soru ÇAYKUR tarafından 2007 yılı 3. sürgününde alınan yaş çay miktarına ilişkin. Mesut Yılmaz soru önergesinin 2. sorusunda ise alımlar karşılığında üreticiler ödenecek bedelin ne olduğunu ele alıyor. 3. sürgün ödemelerinin ne zaman yapılacağını sorularına ilave eden Mesut Yılmaz bir diğer sorusunda ise 2007 yılı yaş çay destekleme primi ödemelerinin ne zaman başlayacağını gündeme getiriyor.
Mesut Yılmaz soru önergesinin son sorusunda ise Hemşin ilçesine kurulacağı ilan edilen ve organik çay üreteceği bildirilen çay fabrikası yapımının hangi aşamada olduğunu vurguluyor.
Çaytv

Yorumlar


  1. iş işten geçtikten sonra ne avukatlığı, başbkanken yapsaydı o avukatlığı millete beleş çekmek için güzelim çaykuru batırdıYorum Yaz