Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli’ndeki okuldan global proje

25-05-2018 10:53:10
686 kez görüntülendi

Çayeli’ndeki okuldan global proje

Çayeli İshakoğlu İlkokulu, Çayeli Kaymakamlığının Himayelerinde ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Okumak Yaşamaktır Projesi’nin bir ayağı olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Okumak Yaşamaktır” isimli bir e-twinnnig projesi başlatıldı.

Türkiye’den 81 il, yurtdışında ise 16 ülkenin ortağı olduğu projenin Yurt dışı temsilciliğini Fransa’daki Jean-Baptiste BOSSARD okulu, Türkiye temsilciliğini ise Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu yürütmektedir. Rize projeyi kuran ildir. Diğer tüm iller ortak olmuştur. Okulun yurt dışı proje ortakları; Fransa, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Azerbaycan, İtalya, Almanya, Litvanya, Gürcistan, Slovenya, Romanya, Makedonya, Ukrayna, İngiltere, Polonya, Arnavutluk olmak üzere 16 tanedir.

Proje kapsamında her ortak bulunduğu bölgenin tarihi ve doğal güzelliği olan bir bölümünde okuma etkinliği yaparak fotoğraflayarak; aynı zamanda okuma ile ilgili bir sloganı da video ile kaydetmiştir.. Ortak bir sistemde toplanan tüm fotoğraf ve videoların sunumu tüm illerde ve ülkelerde aynı gün aynı saatte olacaktır. Rize ili sergi 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 11.00'de Çayeli Kültür Merkezinde yapılacaktır. Açılışta bazı illerden ortaklarla da canlı yayın bağlantıları yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz