Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli'nde Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

02-03-2018 14:48:21
1915 kez görüntülendi

Çayeli'nde Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Çayeli Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi.
 
Yürüyüş, kamu kurum kuruluş personelleri, Toplum Sağlığı Merkezi personelleri ve halkın katılımıyla gerçekleşti.
 
Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri ile fiziksel aktivitenin öneminin vurgulanması, toplumsal bilinç oluşturulması, günlük hayata fiziksel aktiviteyi yerleştirme hedefine ulaşılması amaçlanıyor.
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir.” dedi.
 
Tepe, yetişkinlere haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapması önerildiğini belirterek, “5-17 yaş grubu için ise kardiovasküler hastalıklar, diyabet, obezitenin önlenmesi, sağlıklı bir kas-iskelet sistemi gelişimi, anksiyete ve depresyon riskinin azaltılmasının sağlanmasında günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerekmektedir.” diye konuştu.

pank5.jpg

pank4.jpg

pank3.jpg

pank2.jpg

pank1.jpg

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz