Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayelililer derneği başkanı Fetö'dan gözaltına alındı

22-07-2018 17:54:37
2091 kez görüntülendi

Çayelililer derneği başkanı Fetö'dan gözaltına alındı

 

Bursa'da yapılan FETÖ borsası operasyonunda gözaltına alınan 9 kişi arasında yer alan ve örgüt lideri olmakla suçlanan Bursa Rize Çayeli Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Ensar Çelik'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile fotoğrafları ortaya çıktı.
 
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, başta FETÖ/PDY olmak üzere çeşitli suçlarda şüphelilerin lehine karar vermeleri için hakim ve savcılar üzerinde baskı kurduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik soruşturma başlatmıştı.

Emniyetin düzenlediği operasyonda, 9 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin, 6 hakim ve savcıyla bağlantı içinde oldukları belirlendi. Şüphellierden avukat O.Ö.T., Y.Y., M.İ., H.Ö. ve B.Ö. nöbetçi mahkemece tutuklandı. 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Örgüt lideri olduğu iddia edilen ve halen adliyede işlemleri süren Bursa Rize Çayeli Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Ensar Çelik'in dikkat çeken isimlerle fotoğrafları ortaya çıktı.

[Haber görseli]

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Yargıtay üyesi Kenan İpek, Manisa Başsavcısı Ahmet Çiçekli ile çekilen fotoğraflar, bunlar arasında en önemlileri.

[Haber görseli]

 

[Haber görseli][Haber görseli]

Çelik'in bu fotoğrafları kullanarak yargı üzerinde baskı kurup kurmadığı araştırılıyor.

Çelik'in sosyal medyadan yaptığı kimi paylaşımlarda özellikle yargı mensupları ve siyasilerle yakınlık kurduğu anlaşılıyor. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz