Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli Başkanını Seçti

15-11-2007 14:51:34
2666 kez görüntülendi

Çayeli Başkanını Seçti

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri çalışmaları kapsamında, Çayeli’ndeki tüm okulların katılımı ile yapılan İlçe Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Öğretmenevi Düğün Salonunda yapılan seçimlere 27 okul iştirak etti. İlçe Meclis Başkanlığına iki öğrenci aday oldu. Yapılan oylama sonunda Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerinden Emrah GÜLÇİÇEK 15 Oy alarak İlçe Meclis Başkanı seçilirken, Anadolu Lisesi öğrencisi Tugay ÇAKIR 12 oy aldı.  

Çayeli Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Emrah GÜLÇİÇEK’in Yönetim Kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Özlem ARICI (Sağlık Meslek Lisesi), Havva KUTLU (Kız MESLEK Lisesi), Nurullah SARIOĞLU (İmam-Hatip Lisesi), Mehmet ÜMİT (Özel Şahika İlköğretim Okulu).

Meclis Başkanlığına seçilen Denizcilik Meslek Lisesi Öğrencisi Emrah GÜLÇİÇEK yaptığı teşekkür konuşmasında; ilçede okullar arasında birlik ve beraberliği sağlayacağını, sportif etkinliklere ağırlık vereceğini belirterek, kendisini bu onurlu göreve layık gören herkese teşekkür ettiğini söyledi.


 

   

Yorumlar

 1. TEBRİKLER
  Çayeli öğrenci Meclis Başkanlığna seçilen yavrumuzu tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Gençleri bu tür etkinliklerde görmek bizleri gelecek adına ümitlendiriyor.

 1. severim demokrasiyi ben seçilirsem
  İyi niyetli olmak istiyorum. Ama fotoğraflar fikrimi kurcalıyor. Ne dersiniz?


 1. küçüklerin demokrasi oyununa büyüklerde katılmış. oynamışlar güzel güzel

 1. Bilen Cevap Versin
  1-Çayelinde "Demokrası Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi"Öğrenci İlçe Meclisi Başkanlığı Seçimi yapılıyor.Başkanlığa Denizcilik Meslek Lisesi Meclis Başkanı Emrah Gülçiçek ve Anadolu Lisesi Meclis Başkanı Tugay Çakır aday oluyor.Seçimlerde İlçe Koordinatörlüğünü Hüseyin Şahin Denizcilik Meslek Lisesi Mdr.Yardımcısı yapiyor.Meslis Başkanlına seçilen öğrenci Emrah Gülçiçek Denizcilik Meslek Lisesi Öğrencisi oluyor.Burada bir demokrasıden bahsedilebilirmi. 2-Çayeli öğrenci meclis başkanının listesine bakalım birazda;Özlem Arıcı(Sağlık Meslek lisesi Meclis Başkanı)Burada merak ettiğim konu aynı binada Eğitim Öğretim gören Sağlık Meslek lisesi ile Anadolu Lisesi neden ayri gayrı düştü.Yoksa Anadolu Lisesine cephemi alındı.Havva Kutlu (Kız Meslek Lisesi)10 Kasım programını bile birlikte düzenleyen Kız Meslek Lisesi ile Anadolu lisesi neden seçimde beraber hareket etmemışlerdir.Diğerlerine de sız bakın. Ben diyorumki sankı bu işede siyaset karıştırdılar.Liste de onu gördüm.Sayın Sendika yetkililerim.Öğretmenın hakları için mucadele edin.Ufak ayak oyunlarıyla ilgilenmeyin.Çocuklara yazık edersınız.Saygılarımla.

 1. İki Türlü Seçim
  Burada iki türlü seçim yapılmış.BÜYÜK SEÇİM:Sarıçam İş Hanı 4.Katta KÜÇÜK SEÇİM:Öğretmenevi Düğün Salonunda.Öyle gözüküyor.


 1. İlçede bu işin sorumlu şube müdürü ile bu işin koordinatörlüğünde görev yapan idareci birbiriyle arkadaş. Olur böyle şeyler arkadaş. Geçen sene de başkaları yapmıştı. O yaparken mübah da bu yaparken günah mı. Çayeli kurtul bu ayak oyunlarında. Bak, Van aldı başını gidiyor eğitimde. Sürücü kurslarının durumu nasıl?

 1. insaf
  beni herkes bilir hemen her akşam sendikadayım sarıçam iş hani 4. kat.orada okul meclis başkanlığı bir kez konuşuldu oda seçimden sonraki cuma akşamı yani dün akşam.farklı konuşanlar bizi ya tanımıyo ya art niyetli.şübe müdürümüz ise sendikaya daha adımını atmış değil biraz insaf edin lütfen.toplumu kafanızdaki idolarla germeyin öğrencilerimizi alet etmeyin yazıktır.

 1. demokrasi
  şu çocukların olduğu resme bakıyorum burada yazılanlar böyle olmamalı çocuklar yarışmış biri kazanmış ne olmuş öbürü ne kaybetmiş.yok sendika yok sarıçam 4. kat ben bu yaklaşımlara ucuz bile demiyorum.dikkat edin hakaret etmiyorum belki vicdanlarını biraz okşayabilirim.ben o sendikaya giderim evet orası belli bir müştereği olan insanların çoğunlukla gittiği bir yer ama herkesi davet ettiklerine bundan memnun olduklarınada şahidim.kaldiki onları eleştirebilirsinizde hiç sorun yok .sorun bakın oylemi?kişi bilmediğinin cahilidir.

 1. Temsilci Seçimi
  Seçime giren sonucuna katlanır meşhur bir siyasetçinin sozudur. Yapılan seçimin sonucuna katlanamayarak sağa sola çamur atmanın bir anlamı yoktur. Eyitim kurumu gibi kutsal bir kurumun zedelenmesini yanlış buluyorum. Yeni seçilen arkadaşlara tavsiyem bir yere seçilmek için seçilmeyin. Birşeyler yapmak için seçilin ne çektiysek seçilmek için seçilenlerden çektik.Dernekte yeni seçilen arkadaşlara başarılar dilerm.


 1. Yazılanları okudum ve üzüldüm. Aslına bakarsan iddiaların araştırılması ve gerektiğinde soruşturulması için ilin devreye girmesi gerekir.

 1. Bilgilendirme
  İlçe meclis başkanlığı seçimi ile ilgili olarak yapılan yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.Bu seçimi siyasi mülahazalarla değerlendirmek yanlışına düşen arkadaşlar her şeyden önce eğitim camiamızın bundan zarar göreceğini bilmek durumundadırlar. Çayeli A.H.İ. Anadolu Lisesi olarak bu seçimle ilgili olarak yapılan bütün yorum ve iddaların dışında olduğumuzun bilinmesini istiyor, seçimi kazanan öğrenci kardeşimize başarılar diliyoruz.

 1. tuhaf şey
  Çayelinin en büyük okulu bu seçime katılmadı acaba ki listelerde bir tane bile Çayeli Vakıfbank Lisesi öğrencisi yok yıllardır çayelinde eğitim de önderci olan bu liseye neler oluyor ????????

 1. Bilmeden Araştırmadan Yorum Yazmayalım
  Bu seçimin yapılışından sonuna kadar ordaydım. İlçemizde bulunan 7 Lise ve 20 İlköğretim okulu Meclis başkanları seçime katıldı. Burada öğrencilere 20 dakika süre tanınarak grup oluşturlmaları istendi. Salonda bulunan rehber öğretmenler salondan çıkarılarak öğrencilmer kendi aralarında grup oluşturdu. 27 temsilci 2 grup oluşturdu. Bunların başlarında Anadolu Lisesi ve Anadolu Denizcilik Mes.Lisesi öğrencileri yer aldı. Vakıfbank Lisesinin öğrenciside ordaydı. Grup kuramadığı için kurulan grubun içinde yer aldı. burda yapılan seçimde görevli yöneticilerin ve rehber öğretmenlerin hiç birinin müdahalesi söz konusu değildir. Bu yorumları neye dayanarak yazıyorsunuz anlamış değilim. Orda olsaydınız da görseydiniz nasıl bir demoktarik ortamda seçimin yapıldığını. Lütfen bilmeyerek araştırmadan kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur. Bu konularda yorumcu arkadaşlarımızın daha duyarlı olmasınırica ediyorum.

 1. Bilen Cevap Versine Cevap
  1 Cevap: Sayın duyarlı vatandaşımız siz seçimin yapıldığı gün ordamıydınız. Arkadan düşüncelerine göre yorum yapıyorsun. 2. Bak ne güzel aynı binada oturuyoruz veya çalışıyoruz diye birbirimize mi oy vermeliyiz. Herkes kendi hür düşüncesine göre hareket etmeli. Sağlık Meslek Lisesi Öğrenciside bunu yapmış. 3. Benden; Bu seçimler adil bir şekilde yapılmıştır. İllede Anadolu Lisesi temsilcisi seçilecek diye bir kaide yoktur. Burda ilçesi için ne tur çalışmalar yapacağını iyi anlatan kişi kazanmıştır. Burda siyaset veya başka bir şey aramanıza gerek yok. Lütfen bilmeden, görmeden yorum yazmayınız. İsterseniz ben çekimlerini yapmışım vidyosunu sana gönderebilirim. İzler bakarsınız. adilmi olmuş olmamış diye....

 1. Bilen Cevap Versine Cevap
  1 Cevap: Sayın duyarlı vatandaşımız siz seçimin yapıldığı gün ordamıydınız. Arkadan düşüncelerine göre yorum yapıyorsun. 2. Bak ne güzel aynı binada oturuyoruz veya çalışıyoruz diye birbirimize mi oy vermeliyiz. Herkes kendi hür düşüncesine göre hareket etmeli. Sağlık Meslek Lisesi Öğrenciside bunu yapmış. 3. Benden; Bu seçimler adil bir şekilde yapılmıştır. İllede Anadolu Lisesi temsilcisi seçilecek diye bir kaide yoktur. Burda ilçesi için ne tur çalışmalar yapacağını iyi anlatan kişi kazanmıştır. Burda siyaset veya başka bir şey aramanıza gerek yok. Lütfen bilmeden, görmeden yorum yazmayınız. İsterseniz ben çekimlerini yapmışım vidyosunu sana gönderebilirim. İzler bakarsınız. adilmi olmuş olmamış diye....Yorum Yaz