Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Bizim en önemli işimiz eğitimdir

06-01-2008 17:06:31
1719 kez görüntülendi

Bizim en önemli işimiz eğitimdir

Çayeli Şahika İlköğretim Okulu'nun başlattığı 'Ufuk Turu' programında bu kez Çayeli Kaymakamı Mehmet Aktaş öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerin soruları tek tek cevaplandıran Kaymakam Aktaş şunları söyledi; "Bizim en önemli işimiz eğitimdir. Bu açıdan 11 ilçe içinde eğitimde öncü ilçe konumundayız. Eğitim yatırımlarım devam ediyor. Anadolu Lisesi inşaatımız devam ediyor. Okullarımız kaliteli ve eğitim düzeyi yüksek durumda. Kültür Merkezi tamamlandı. Halk Eğitim Merkezi yapıyoruz. Bunlar tamamı eğitim işidir. Yani benim en önemli görevim eğitimdir. Emniyet ve asayiş diğer vazifelerimiz arasındadır. Devletin yapmakla görevli olduğu işleri memurlarımız vasıtasıyla yürütür denetimini yaparız. Kaymakamların mesai mefhumu yoktur. 24 saat görev başındadır."

Okul Müdürü Harun Var, Belediye Başkanı Rıza Çakır, Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır'dan sonra Kaymakam Mehmet Aktaş'ı da konuk etmekten mutlu olduklarını belirterek, bu tür programların öğrenciler açısında faydalı olduğunu ve Ufuk Turu'nun devam edeceğini söyledi.

 

Yorumlar

  1. ÇAYELİ İÇİN
    EĞİTİMDE ÇAYELİ'NİN ÖNCÜ İLÇE SEÇİLMESİNDE BÜYÜK KATKISI OLAN ŞAHİKA KOLEJİNİ YAPTIĞI ÇALIŞMALRINDAN DOLAYI KUTLUYORUM. YAPILAN HER ÇALIŞMANIN ÇAYELİ İÇİN OLDUĞU KAYMAKAM BEY'İN 24 SAAT GÖREVDE OLDUĞUNU BELİRTMESİNDEN ANLAŞILIYOR.


  1. ŞAHİKA İLKÖĞRETİM DİĞER OKULLARDAKİBAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLERİN PEŞİNİ BIRAKMASI GEREKİR.YILLARCA EMEK VERİLİYOR, SINAVA ŞAHİKA UHDESİNDE GİRDİĞİ İÇİN BAŞARI ŞAHİKANIN OLUYOR.HAKSIZLIK BU.


  1. alttaki kişiye diyeceğim var. Şahikanın misyonu bu zaten. başarılı öğrencilerle kürsüye çıkmak. onun için başarılı öğrencileri toplamak onların görevi. başarısızların da parası sağ olsun. itirazınız varsa bas parayı sen de topla başarılı öğrencileri. yeter ki eğitim olsun.Yorum Yaz