Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Batum Başkonsolosu’ndan Çaykur’a ziyaret

31-01-2018 10:23:33
778 kez görüntülendi

Batum Başkonsolosu’ndan Çaykur’a ziyaret

Aralık ayında Bakü Büyükelçiliği Müsteşarlık görevinden Batum Başkonsolosluğu’na atanan Makbule Koçak Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, Başkonsolos Makbule Koçak’a yeni görevinde başarılar diledi.

Başkonsolos Koçak’a çay ve Çaykur hakkında bilgiler veren Genel Müdür Sütlüoğlu; çayın bölge için çok önemli bir ürün olduğunu, bölge halkının geçimini çaydan sağladığını, Çaykur’un da sektöre öncülük ederek çay tarımına büyük katkı verdiğini belirtti.

Batum’da daha önceden çay tarımının yapıldığına fakat bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı şu anda çay tarımının bittiğini ifade eden Başkonsolos Koçak, bölge için çayın ne denli önemli olduğunu bildiğini ve Çaykur’un başarılı çalışmalarını takip ettiğini söyledi.

Ziyaretin sonunda Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, Başkonsolos Makbule Koçak’a Çaykur ürünlerinden oluşan hediyeler ve Türkiye’de çay sektörünün gelişimini ve Çaykur’un tarihini anlatan  ‘Çayın 90 yılı’ adlı kitabı takdim etti.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz