Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Aralarında Çayelili isim de var!

16-05-2017 13:16:28
1491 kez görüntülendi

Aralarında Çayelili isim de var!

TRT'de geçen hafta Şenol Göka'nın genel müdürlükten istifasının ardından dün de aralarında Rize Çayelili Teftiş Kurulu Başkanı Bayram Ali Erten'inde bulunduğu 8 daire başkanının görevden alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlede TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın istifa haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ekim 2014'den bu yana TRT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Göka'nın ‘'Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum'' diyerek bir dilekçe verdiği öğrenilmişti.

Göka'nın yerine Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı İbrahim Eren, TRT’nin yeni Genel Müdürü oldu.

Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, dün de 8 daire başkanının görevden alındığı öğrenildi.

GENEL SEKRETER DE ÖZEL KALEM DE GİTTİ

Görevden alınanlardan birisi de Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un özel kalem müdürüyken TRT Genel Sekreterliğine getirdiği Bünyamin Korkmaz oldu. Şenol Göka'nın Özel Kalem Müdürü Alper Altuğ Köselerli de görevden alınan bir başka isim oldu. Görevden alınan Daire Başkanlarından bazıları şöyle: Müzik Dairesi Başkanlığına da vekalet eden Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen de her iki dairedeki görevinden alındı. Dışilişkiler Dairesi Başkanı Çağlar Tankur Yürümez da görevden alınan bir başka isim oldu. 

GİDENLER ARASIDA TEFTİŞ KURULU BAŞKANI DA VAR

TRT'de dün akşam itibariyle görevden alınan diğer isimler ise şöyle: 

Teftiş Kurulu Başkanı Bayram Ali Erten
Muhasebe ve Finansman Dairesi Başkanı Musa Altun
Stüdyolar ve Program İletim Dairesi Başkanı  Yusuf Yıldırım
Satın Alma Dairesi Başkanı Yakup Özmen.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz