Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Ali Bayramoğlu Devlet Bakanı

17-08-2007 10:52:13
1704 kez görüntülendi

Ali Bayramoğlu Devlet Bakanı

Hürriyet Gazetesinin deneyimli Politika muhabiri Turan Yılmaz, Başbakan Erdoğan`ın kabine listesini ele geçirdiği belirtildi. Listede Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, Devlet Bakanı olarak yer alıyor. İşte Ankara kaynaklı haberin detayları...


"Erdoğan’ın dün Çankaya Köşkü’nden ayrılırken, "Yeni Cumhurbaşkanı’na sunacağınız listede değişiklikler olabilir mi?" sorusuna verdiği, "Olabilir, onun için açıklamadık zaten" yanıtı da, o tarihte Cumhurbaşkanı seçilmesi beklenen Gül’ün listeden çıkarılıp yerine Devlet Bakanı Ali Babacan’ın getirileceğinin işareti olarak yorumlandı. Babacan, dünkü listede yine Devlet Bakanı olarak yer aldı. Dünkü listede, Gül ile birlikte, Enerji Bakanı Hilmi Güler de Başbakan Yardımcılığı ile görevlendirildi.

MÜSİAD eski Başkanı olan Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu ile CHP eski Genel Sekreteri olan İstanbul Milletvekili Ertuğrul Günay Devlet, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Enerji, AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin de İçişleri Bakanlıklarına getirildi. Kürşad Tüzmen "Dış Ticaret"ten sorumlu Devlet Bakanlığı’nda kalırken "Gümrük" Maliye’ye kaydırıldı. Enerji, Kültür ve Turizm ile Çevre ve Orman Bakanlıkları da bölünürken, yeni dönemde Tarım ve Orman, Turizm ve Tanıtma bakanlıkları öngörüldü. Maden ve su, Enerji Bakanlığı’ndan ayrılarak bir Devlet Bakanlığı’na bağlandı. Karayolları da Bayındırlık’tan ayrılıp bir Devlet Bakanlığı’na aktarıldı.

Yorumlar

  1. Seçim Öncesi Vaatlerinde Aksama Olacak mıdır?
    Sayın Ali BAYRAMOĞLU nu kutlarım. Devlet Bakanlığı hayırlı uğurlu olsun. Vatan ve Millet için, Yöremiz için faydalı hizmetler yapmayı, Cenabi Allah kendisine nasip etsin. Sayın BAYRAMOĞLU seçim çalışmalarında Rizemiz için çok güzel hizmetlerden bahsetmişti. Özellikle Türk Çayı için sevindirici vaatleri olmuştu. Bunlardan biri olan özel sektörün iyileşmesi ve başarılı olması için planları vardı. İnşallah bunu gerçekleştirir. İkinci olarak Rizeye her yıl 100 bine yakın turist getirtebileceğinden bahsetmişti. Yabancı dil bilen insanlarımızın sayısının artması için Rize Belediyesi bünyesinde RİSMEK kuracağından söz etmişti. ve diğer vaatleride kayıtlarda mevcuttur. Devlet Bakanı olması sebebiyle vaatlerinde bir aksama olacak mıdır?

  1. bir şarkısın sen
    Bayram gelmiş neyime, Fareler dolaşır cepkenimde...


  1. super super!!! başbakan meclis başkanı ve şimdide bakan rizeli artık sırtımız yere gelmez ilce inşallah...


  1. rizeliler olarak, önümüzdeki süreçte Ali Bayramoğlunun aslında ne kadar boş konuştuğuna, seçim öncesi nekadar hayali vaatlerde bulunduğuna tanık olacağız..Ali Bayramoğlunun aslında rizeli olmadığına şahit olacağız, aslında Rizeyi değil cebini umursadığını ibretle göreceğiz.. Tepeden inme Rizeyle bağı olmayan adaya oy veren Rizeliler tüm bu olanlardan 1.derecede sorumludurlar.Yorum Yaz