Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Abdurrahman Akın'ın yazısı

11-04-2018 08:31:41
1690 kez görüntülendi

Abdurrahman Akın'ın yazısı

Bazı insanları görmeden tanımak, tanışmadan bilmek, ancak onu anlayarak okumaktan geçtiğini uzun zamandır düşünmekteyim…

Bu duygum sadece okuduğum düşünce adamları, şairler, siyasetçilerle ilgilide değildir. Mesela, tanımadığım, meydan yerinde olmayan eski insanlarla ilgili onları tanıyanların anlattıkları üzerine de, sanki o kişiyi “ezelden” beri tanıyorum duygusuna kapılırım!

Yazımın konusuna tam girmeden şunu ilk önce belirtmeyi vazife bilirim. Zaman zaman bu köşe vasıtasıyla sizlere değer verdiğim, önemsediğim “düşünce adamlarımızla” ilgili sayfanın izin verdiği kadar değerlendirmeler yapıyorum. İnancımızda, insanları fazla övmek, onları aşırı methetmek “putlaştırmak” olduğuna inandığım için, bahsi geçen kişiyi yazarken bu duruma riayet göstererek “hataları ve sevaplarıyla” birlikte değerlendirmek benim için olmazsa olmazdır!

Türk’ün ve Türk Dünyasının meselelerini dert eden bir insanın hayatı ve mücadelesini tarih içerisinde okuya okuya onun Türklük konusunda tanıdığım en samimi, imanlı ve mefkûre adamı olduğuna kanaat getirdim!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz