Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Abdurrahman Akın yazdı...

15-11-2019 15:39:19
1678 kez görüntülendi

Abdurrahman Akın yazdı...

Uzun zamandır formasını giymekten büyük bir onur duyduğum ilçemizin futbol takımı Çayelispor üzerine bir yazıyı yazmayı düşünüyordum.

Yazılarımı yakından takip edenler çok iyi hatırlayacaklardır Rizespor’la ilgili birkaç yazı kaleme aldığımı.

“Yağmurun memleketine şampiyonluk yakışır” başlıklı yazımda şöyle bir ifadem vardı;

“Rize insanının her alanda elde ettiği başarının ardında, coğrafyasının kendisine dikta ettiği “mücadele azmi” yatmaktadır! Bütün bunların ötesinde, bu harikulade coğrafyanın dikta ettiği azmin merkezinde rol oynayan temel unsur Rize insanının kendisidir…”

Çayeli, Rize’nin sadece nüfus olarak değil “kültür, siyaset, ekonomi ve spor” alanlarında en gelişmiş ve Türkiye çapında da yeri ve ağırlığı olan bir ilçemizdir.

Yukarda alıntıladığım paragrafın özel de Çayelimizi de hakkıyla ifade ettiğini düşünmekteyim. Onun için Rize üzerine kurduğum o ifadeleri alıntılama ihtiyacı duydum.

Bu yazımın konusu özelde “Çayelispor” olduğu için diğer sahalarda ki yetişmiş insanlardan ve ürettiklerinden bahsetmeyeceğim, sadece hatırlatmakla yetineceğim.

Şöyle bir düşünüyorum da; Çayeli’nin yetiştirdiği her alanda ki insan unsurunu, bu tespitte ne kadar haklı olduğumu görüyorum ve bir Çayelili olarak gururlanıyorum.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz