Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Abdurrahman Akın yazdı...

12-08-2018 21:41:01
2365 kez görüntülendi

Abdurrahman Akın yazdı...

Bu kitabın amacı okuyucuya akıl vermek değil, kişisel yaşamımda oluşturmaya çalıştığım yol haritamı sizlerle paylaşmaktır. Yaşamda sonsuz çeşitlilik olduğunu, buna karşılık yaşama dair fikirlerimiz ise “siyasi, idari, ekonomik, fiziki…” vb gibi kırk türlü haritalardan oluştuğunu bilmemiz gerekir… Bu kitabı da bir tür harita olarak düşünebilirsin. Çünkü, haritalar yol iz bulmada insana yardımcı olur, fikir verir…

Son eseri olan “Aklı Karışık” kitabını yazma amacını; giriş cümlemde ki düşünceleriyle ifade ediyor değerli “Dostum Ali Rıza Bayzan.”

Uzun zamandır kitapla ilgili düşüncelerimi yazmak için firsat kolluyordum. Ramazan ayında okumaya başladığım kitaptan bol bol notlar almıştım, şimdi ancak nasip oldu kitap hakkında bir şeyler yazabilmek…

Osman Seden’ın yönettiği “Şakayla Karışık” adlı filmde “Sadri Alışık”’ın canlandırdığı “ofsayt Osman” karekteri , “bir insanın hayatını kurtarmanın aslında nelere bedel olduğunu” sorar ve film boyunca şu repliği söyler ; “bu da mı gol değil ha söyleyin bunu da mı atamadım!”

“Aklı Karışık” kitabını okurken her satırını aklıma ruhuma kazırken, aslında hayata dair tüm yol haritalarının kesiştiği “düşünceler karşısında” bu filmde ki replik aklıma geldi ve kendi kendime kitapta okuduğum her konu sonunda “bu da gol oldu!” diye aklımdan geçirdim!

Şimdi ben sözü “Ali Rıza Bayzan Dostuma” bırakacak ve sizlerin de “gol üstüne goller yemeniz” için ceza sahası içine girmenizi isteyeceğim! Eğer sizde buna gönüllüyseniz, “Aklı Karışık “ kitabı kalesini ardına kadar okuyucusuna sayfalarını açmış bekliyor olacaktır!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz