Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

5. Kemer Dağ Şenliği

05-08-2007 17:50:34
2847 kez görüntülendi

5. Kemer Dağ Şenliği

Merkezi İstanbul’da bulunan Çayeli Dernekler Birliği Federasyonu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Kemer Köyü Derneği’nin düzenlediği “5. Kemer Dağ Şenliği” bugün gerçekleştirildi. Katılımın yüksek olduğu şenliğe İlçe Protokolü de katıldı. İstanbul’da yaşayan ve bu organizasyon için Çayeli gelenler ile Çayeli yaşayanların ve protokolün aynı horon halkasında buluşmaları hoş bir ayrıntı olarak dikkat çekti.

Şenlikte bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise Çayeli Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı Yılmaz Hürsev’in gelecek yıl Çayeli’nde dünyanın dikkatini çekecek bir festival yapacaklarını söylemesi idi. Karadeniz müziğinin özel sesi Gökhan Birben misafir olarak katıldığı programda hayranları ile bol bol resim fotoğraf çektirdi. Çayeli Dernekler Birliği Federasyonu’nun folklor ekibinin gösterisi ve gösteri sonunda Federasyon Başkanı Yılmaz Hüsrev’in okuduğu mısralar izleyiciler tarafından coşku ile alkışlandı.

 

 

 

 

 

 

 

Kemer Köyü Festivali
 
Kemer Köyü Festivali
 
Kemer Köyü Festivali
 
Kemer Köyü Festivali

 

Yorumlar

  1. festıval
    bır dahakı festıvalde bızım evımız mushur olcak yeni ev yapcaz oraya veneklı toto genclık makanı yapcaz cocuklarAYorum Yaz