Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

316 Köyün ana arterleri ulaşıma açıldı

12-02-2020 15:12:04
3116 kez görüntülendi

316 Köyün ana arterleri ulaşıma açıldı

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, karla mücadele kapsamında ziyaret ettiği ilçe şantiyelerinde yaptığı değerlendirmede il genelindeki 346 köyden, 316 köyün ana arterlerinin ulaşıma açıldığını söyledi.

Meclis Başkanı İbrahim Türüt, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı ile birlikte İl Özel İdaresine ait Derepazarı, İyidere, Kalkandere, İkizdere, Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki şantiyeleri ziyaret ederek şantiye şefleri ve personelle bir araya geldi.

İlçelerdeki ziyaret programlarına ziyaret edilen ilçelerin Kaymakamları, AK Parti ilçe Başkanları ve İl Genel Meclisi Üyeleri yer aldı.

Karla Mücadele çalışmalarıyla alakalı şantiye şefleri ve İl Genel Meclis Üyelerinden bilgiler alan Başkan Türüt, yaptığı değerlendirmede “karla mücadele çalışmalarımız, 61’i kurumumuza ait ve 10 tanesi kiralık olmak üzere toplam 71 iş makinası ve 135 personelimizle devam ediyor. Bu sabah itibariyle ilimiz genelinde 346 köyümüzden 316’sının ana arterleri ulaşıma açılmış durumdadır. Kapalı olan 30 köyümüzden, Çamlıhemşin ve İkizdere ilçelerimizde 7’şer köy olmak üzere toplam 14 köyümüz nüfus barındırmadığından yaz başına kadar ulaşıma kapalı olan köylerimizdir. Geriye kalan köylerimizin de ana arterleri bugün akşama kadar açılması ön görülüyor. Karla mücadele programımızın devamında ise köylerimizin yan ve mahalle yollarının açılması noktasında çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Başkan Türüt, programının son bölümünde Pazar ilçesi Hamidiye bölgesinde yoğun kar yağışı dolayısıyla çatısı çöken iş yerini ziyaret ederek iş yeri sahiplerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun!Yorum Yaz